Kurz hrnčiarstva a keramiky

Okrem produkcie keramiky z pôvodných materiálov a v nezmenenej podobe, sa kolektív Trstenskej keramiky už viac ako 25 rokov venuje aj prezentácii tradičnej hrnčiarskej výroby počas rôznych podujatí a trhov. V posledných rokoch sa zároveň venujeme aj výučbe keramiky a hrnčiarstva na Súkromnej základnej umeleckej škole Ľubomíra Hoľmu so sídlom v Trstenej. Popri záujmu detí a mladých si však práca s hlinou získava pozornosť aj starších nadšencov, pre ktorých sme pripravili našu ponuku hrnčiarskych kurzov.

Naše školenia a kurzy prebiehajú pod dozorom skúsených remeselníkov v priestoroch našej dielne v Trstenej. Počas kurzu majú naši záujemcovia možnosť vyskúšať všetky tradičné techniky spojené s ručnou výrobou riadu, vrátane modelovania, vytáčania výrobkov na kopacom či elektrickom kruhu, vypaľovania, maľovania či glazovania. Proces výroby si však vyžaduje určitý časový rozostup medzi jednotlivými krokmi, a preto v prípade, že si z nášho kurzu chcete odniesť skutočne hotový výrobok, je potrebné zúčastniť sa viacerých dohodnutých lekcií. Ak sa ale len chcete zabaviť a oddýchnuť si s rukami na krútiacej sa hline, jednorazová lekcia je pre vás ako stvorená.

Kurz keramiky je zároveň vhodným darčekom pre milovníkov ručných prác, a preto je návštevu hrnčiarskeho kurzu možné darovať svojím blízkym aj prostredníctvom našich darčekových poukazov. Počet osôb a počet lekcií závisí len na Vás.

 

Počet osôb

Cena za jednu lekciu

(120 min.)

Jedna až päť osôb

120 € / lekcia

šesť a viac osôb

25 € / osoba

Rodinná zľava

(2+2)

100 € / lekcia

Minimálna jednorazová dĺžka lekcie je 120 minút.


Cena lekcie zahŕňa školenie pod vedením skúseného lektora, použitý materiál a energie spojené s výpalom a ďalším spracovaním výrobkov.

Viac informácií ohľadom ponúkaných kurzov, ich priebehu a počte potrebných lekcií na telefónnom čísle +421 905 569 699. Termín konkrétnych lekcií hrnčiarstva je potrebné dohodnúť najlepšie mesiac vopred.

Hlavný lektor: Ľubomír Hoľma, DiS.
Miesto konania kurzu: ul. Železničiarov 282/27, 028 01 Trstená

                                                                                                

 

Darčekové poukazy

Trstenské hrnčiarské výrobky sú okrem svojho jemného špecifického zdobenia vhodné nielen ako dekoratívna a ozdobná keramika do Vašich interiérov, ale najmä ako plne funkčný kuchynský riad, vhodný na každodenné používanie.

Okrem ponuky našich výrobkov v katalógu na našom webovom sídle, kde si môžete zostaviť konkrétnu objednávku podľa Vášho želania, máme pre Vás zároveň možnosť vystavenia darčekového poukazu na nákup keramiky vo Vami zvolenej hodnote pre tých, ktorých by ste našou keramikou chceli obdarovať.

Pre ďalšie informácie súvisiace s objednaním darčekového poukazu nás kontaktujte cez kontaktný formulár, prostredníctvom e-mailu na obchod@trstenskakeramika.sk alebo telefonicky na +421 905 569 699.